Kurumsal

Kaliteden ödün vermeden, bilginin gücüyle TEKNODEN

Bugünlere nasıl geldik?

Temelleri 1980 yılında atılan bir dostluğu ve mühendislik birikimini sürdürüyoruz. Bu dostluk hep devam etse de, mesleki olarak uzunca yıllar birbirinden ayrı yollarda ilerler. İnşaat mühendisliğinin ve mimarlığın her alanında edinilen deneyimle, 2000 yılında yeniden bir araya gelinir. Birkaç sene süren kurumsallaşma çabaları sonucunda 3 Ocak 2003 günü TEKNODEN markası hayata geçer.

2003 yılından itibaren tek hedef proje yönetim ve müşavirlik alanında dünyanın en iyilerinden biri olmaktı. Ülkemize yatırım yapan birçok uluslararası firmanın ihalelerinde, çok değerli uluslararası rakiplerimizle girdiğimiz rekabetlerden kazanan olarak ayrılmak, bize duyulan güvenin en büyük göstergesi. Türkiye'nin kendine has inşaat yapım döngülerini, evrensel proje yönetim standartlarıyla harmanlayarak, yönettiğimiz projeleri kusursuzlaştırmaya çalışıyoruz. Bir mühendislik okulu gibi olan TEKNODEN, kuruluşundan bu yana 20 yıla yakındır korumayı başardığı anahtar teknik kadrosunu, kendi kurumsal kültüründe yetiştirdiği mühendislerle güçlendirmiştir.

Güzel insanlar, biz işimizi iyi yapalım. Kendimizi hep geliştirelim. Çok okuyalım, bilgimizi hep artıralım. Teknolojik yenilikleri hep yakından takip edelim. Müşavirlik alanında markamızın gücünü ancak bilinmeyeni bilerek, yapılmayanı yaparak artırırız.

Cengiz AKYOL, İnşaat Yüksek Mühendisi, Yönetim Kurulu Başkanı

Bizimle Çalışarak Kazanacaklarınız

Birikimimiz sayesinde zaman ve para kazandırıyoruz. Sürdürülebilir kaliteyi yakalamanızı sağlıyoruz.

İlk yıllarımızı ağırlıklı olarak endüstriyel yapılarla geçirdikten sonra 2000'li yılların ikinci yarısında konut, otel ve iş merkezi gibi birçok farklı projede de çalıştık. Fakat 2010'lu yılları başında aldığımız kararla, asıl uzmanlık alanımız olan endüstriyel yapılar dışında, çok özel bir durum olmadıkça hizmet vermedik.

Hizmetimizin içinde arsa seçiminde mühendislik incelemeleri, konsept tasarımın geliştirilmesi, bütçe ve iş programı çalışmalarıyla yatırım kararına destek sağlanması, tasarım gruplarının (mimari, statik, elektrik, mekanik...) ihale süreci yönetimi, tasarım aşamasında tasarım grupları arasında eşgüdüm sağlanması, değer mühendisliği yapılması, anahtar teslimi yüklenici firmanın belirlenmesi için teknik şartnamelerin ve sözleşmelerin hazırlanarak ihale yönetimi yapılması bulunmakta.

Daha sonra başlayan inşaat sürecinin kontrolünü sadece ofisten değil, şantiyede tam zamanlı mühendis ve mimarlarımızla yapıyoruz. Hakediş takibi, kalite kontrol, zaman yönetimi, risk planlaması gibi birçok alanda, üç milyon metre karenin üzerindeki iş tecrübemizle ve yetkin teknik kadromuzla hizmet vermekteyiz.

TANITIM KLASÖRÜMÜZÜ İNDİRİN
01

Farkımız

40 yıl önce Dilovası'ndaki Unilever tesisinden başlayan endüstriyel yapılardaki birikimimiz bizi bu alanda öne çıkarıyor.

02

Katkımız

Tasarım süreçlerinde değer mühendisliği ile sağlanan bütçe kazanımlarını, ihale süreçlerindeki yöntemlerimizle pekiştiriyoruz.

03

Hedefimiz

Müşavirlik alanında edindiğimiz deneyimi yurtdışına ihraç ederek, dünyanın sayılı müşavirlik firmalarından biri olmak.

04

Amacımız

Yalnızca kurumsal ya da uluslararası firmaların değil, bütün yatırımcıların proje yönetiminin gerekliliğini anlamalarını sağlamak.

05

Değerlerimiz

Dürüstlüğümüz, çalışkanlığımız, işi sahiplenişimiz, kendimizi sürekli geliştirme arzumuz, yeniliklere ve gelişime hep açık oluşumuz...

06

Hassasiyetimiz

Mühendis değil, mühendislik hizmeti veriyoruz. Projenin gerektirdiği mühendislik ihtiyacını sizin için tespit ediyoruz.

Anahtar Teknik Kadromuz

Cengiz AKYOL

İnşaat Yüksek Mühendisi

İstanbul Teknik Üniversitesi

H. Barbaros TOZ

Mimar

A.D.M.M.A.

M. Bilgin AKATAY

İnşaat Yüksek Mühendisi

İstanbul Teknik Üniversitesi

İsmet YÜCESAN

Yüksek Mimar

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Nursel GÜVEN

İnşaat Yüksek Mühendisi

İstanbul Teknik Üniversitesi

Muammer DÜDÜKÇÜ

Elektrik Mühendisi

İstanbul Teknik Üniversitesi

M. Çetin TAN

Makine Mühendisi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Hazar AKYOL

İnşaat Mühendisi

İstanbul Teknik Üniversitesi

M. Fırat AKYOL

Endüstri Yüksek Mühendisi

Galatasaray Üniversitesi

Figen AKYOL

Çevre Mühendisi

Ondokuz Mayıs Üniversitesi

Oğuzhan ZİNİ

İnşaat Mühendisi

Yeditepe Üniversitesi

Duygu GENÇER

İş Güvenliği Uzmanı (A Sınıfı)

Eskişehir Osmangazi Üni.

Zeynep ULUTAŞ

İnşaat Yüksek Mühendisi

Yıldız Teknik Üniversitesi

Sinem KAMİLÇELEBİ

İnşaat Mühendisi

Tekirdağ N.K. Üniversitesi

Tarihçe

Oca2003

Kuruluş

3 Ocak 2003

Üç yıllık kurumsallaşma çalışmaları sonucunda TEKNODEN markası hayata geçer. İlk yıllarımız özellikle TAYSAD OSB ve Gebze OSB'nin kurulduğu ve çok hızlı büyüdüğü yıllara denk gelir. Bu yıllarda İstanbul'un doğusunda ve Kocaeli'nde onlarca sanayi ve lojistik inşaatında proje yönetim ve müşavirlik hizmeti verdik.

Eyl2007

Göztepe'deki ofis binamıza taşındık

6 Eylül 2007

Kartal'da Polat İş Merkezi'nin çatı katındaki küçük bir ofiste başladı yolculuğumuz. 2005'te Kozyatağı, İnönü Caddesi'nde daha büyük bir ofis katına geçtik. 2006'da yine Kozyatağı'nda, bu sefer Bayar Caddesi'nde iki ofis katına yerleştik. Hızlı büyümemiz bizi 2007'den beri adresimiz olan, Göztepe'deki ofis binamıza taşıdı.

May2013

Henkel projesiyle yeni bir dönemin başlangıcı

3 Mayıs 2013

Her ne kadar ilk günden itibaren ana alanımız endüstriyel yapılar olsa da bu dönüm noktasına kadar konut, iş merkezi, otel, okul gibi birçok alanda da onlarca projede çalıştık. 2013 yılında ülkemizin ve dünyanın önde gelen 20 proje yönetim firmasının arasından Henkel tarafından seçildik. Bu bizim için bir dönüm noktası oldu ve o günden beri yalnızca endüstriyel yapılarda çalışıyoruz.

Mar2016

Eczacıbaşı'yla 10'uncu proje: Uni Baby

3 Mart 2016

Sanayi, lojistik ve iş merkezi alanında kuruluşumuzdan bu yana hep sağlam bir çözüm ortağı olduğumuz Eczacıbaşı ile Gebze OSB'deki Uni Baby markasına ait üretim ve depolama tesisiyle 10'uncu projemizi tamamlamış olduk.

Kalite Belgelerimiz